Зеленський обговорив із кардиналом Дзуппі повернення викрадених Росією українських дітей

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із кардиналом Маттео Дзуппі, 26 квітня, Рим, Італія. ОПУ

Президент Володимир Зеленський 26 квітня зустрівся з кардиналом Маттео Дзуппі в посольстві України в Італії. Однією з ключових тем розмови було повернення викрадених Росією українських дітей.

Про це повідомили в Офісі президента України.

Глава держави висловив співчуття у зв’язку зі смертю Папи Римського Франциска.

"Для нас сьогодні дуже важливо бути тут і об’єднатися з усім світом. Ми завжди з великою повагою ставилися до Папи Франциска. Він завжди боровся за мир для людей в усьому світі, включно з Україною", – зазначив він.

Президент відзначив допомогу з боку Ватикану, й особисто понтифіка та Маттео Дзуппі в поверненні незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей і звільненні полонених. Саме ця тема була однією з ключових під час зустрічі.

"Це найголовніше – повернути більше життя додому, до близьких, до рідних. І тому ви нам уже допомагали з дітьми, і ми завертаємося сьогодні до вас. На жаль, ще є предмет звернення. Це значить, що є дуже багато дітей, які утримуються поза їхньою волею на території Росії. Ми хочемо повернути їх додому, і тому по таку допомогу ми знову звертаємося до Ватикану", – зазначив Зеленський.

Він також подякував Дзуппі за можливість зустрітися з президентом США Дональдом Трампом у соборі Святого Петра. За його словами, ця зустріч була "позитивною", і зазначив, що стратегічне партнерство між Україною та США є "надзвичайно важливим".

Зі свого боку Дзуппі заявив, що "це саме те, чого хотів Папа Франциск".

"Щоб був діалог, щоб головні герої могли зустрітися й розв’язати всі питання. Він завжди говорив, що потрібно робити більше для України й для миру", – сказав кардинал.

26 квітня президент України і перша леді взяли участь у церемонії прощання з Папою Римським Франциском у Ватикані.

Перед похороном Зеленський провів зустріч із президентом США Дональдом Трампом у Базиліці Святого Петра, яка тривала близько 15 хвилин. Продовження зустрічі після цього не було.

Після церемонії прощання з понтифіком Зеленський мав зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, а також з прем'єркою Італії Джорджею Мелоні та главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Що відомо про смерть Папи Римського Франциска

21 квітня 2025 року кардинал Кевін Фаррелл, Камерленг Святої Римської Церкви, повідомив, що о 7:35 ранку Папа Римський Франциск помер. Причина смерті — інсульт та подальша незворотна серцева недостатність. Йому було 88 років, й він був першим в історії лідером Римсько-католицької латиноамериканського походження.

Франциск керував Святим Престолом майже 12 років — з березня 2013-го. Його попередником був Бенедикт XVI, який не чекав своєї смерті, щоб припинити священнослужіння, а вперше за 598 років самостійно зрікся понтифікату через погіршення стану здоров'я.

14 лютого Папа був госпіталізований в римську лікарню "Джемеллі" після того, як кілька днів відчував труднощі з диханням, а згодом у нього була діагностована пневмонія в обох легенях. 23 березня, після тривалого лікування, Франциска виписали.

Протягом життя він був схильний до легеневих інфекцій, оскільки в молодості переніс плеврит і йому видалили частину однієї легені.

Цьогорічні передвеликодні ритуали та саму службу на Великдень 20 квітня понтифік не очолював. Зокрема Святу Месу в базиліці Святого Петра у Велику суботу, 19 квітня, за його дорученням, провів кардинал Джованні Баттіста Ре. А ранкову Святу Месу 20 квітня на площі Святого Петра очолював кардинал Анджело Комастрі.

Він став першим понтифіком за понад століття, якого, згідно з його заповітом, поховали за межами Ватикану — у Римі.

Джерело

Новини України