Президент України Володимир Зеленський під час вшанування жерт Голокосту біля пам’ятника “Менора” в Бабиному Яру, в Києві, Україна. ОПУ
Президент Володимир Зеленський у день вшанування пам'яті жертв Голокосту, який відзначається 27 січня по всьому світу, заявив, що це було "цілеспрямоване намагання нацистів стерти цілий народ – убити всіх його людей та знищити все, що нагадувало про євреїв". У МЗС України закликали всі держави світу продовжувати спільні зусилля у "протидії ненависті, яка породжує насильство", та доводити гасло "Ніколи знову!" "реальними діями".
Про це глава держави написав у Telegram.
Серед іншого Зеленський підкреслив, що злочин Голокосту ніколи не має повторитись.
"Але поступово, на жаль, памʼять про Голокост стає слабшою. І зло, яке намагається знищувати життя цілих народів, досі залишається у світі. Ми всі маємо боротися заради життя й не забувати, що байдужість – це добриво для зла. Ми повинні долати ненависть, яка породжує знущання і вбивства. Ми повинні не допускати безпамʼятства. І це місія кожного – робити все, щоб зло не перемогло", — сказав президент.
Глава держави також розповів, що вчора, 26 січня, він разом з рабинами, українським політичним керівництвом та представниками дипломатичного корпусу у Бабиному Яру у Києві вшанували памʼять чоловіків і жінок, дорослих і дітей – мільйонів, убитих під час Голокосту. Захід було організовано Федерацією єврейських громад України (ФЄГУ) та Національним історико-меморіальним заповідником "Бабин Яр".
У МЗС України зазначили, що Голокост є нагадуванням про "нестерпні страждання людей, які стали жертвами нацистського терору".
"80 років тому в цей день, 27 січня, солдати 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау, який став символом жахливих злочинів нацистського режиму та нагадуванням про важливість боротьби з ненавистю та насильством. Україна, на землі якої під час Другої світової війни були скоєні численні злочини Голокосту, глибоко поділяє біль єврейського народу. Ми пам’ятаємо жертв розстрілів у Бабиному Яру, де були вбиті десятки тисяч євреїв, а також інші місця масових поховань, що стали траурними символами цієї темної сторінки в історії людства", — йдеться у повідомленні.
Там підкреслили, що у цьому контексті "боляче" констатувати, що російська агресія повернула на українську землю жахи, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.
"Від постійного російського терору страждають і єврейські громади України, зокрема в містах-мільйонниках Дніпрі та Одесі та інших населених пунктах. Найстрашніше, коли у 21 столітті від рук російських загарбників гинуть люди, які пережили Голокост. Цей день нагадує про необхідність не лише пам’ятати, але й активно боротися з будь-якими проявами ненависті, дискримінації та нетерпимості. Україна підтримує міжнародні ініціативи, спрямовані на збереження пам’яті про Голокост і боротьбу з антисемітизмом, ксенофобією та іншими формами нетерпимості", — йдеться у повідомленні.
В українському зовнішньополітичному відомстві також закликали всі держави світу продовжувати спільні зусилля у "протидії ненависті", яка породжує насильство, та доводити гасло "Ніколи знову!" "реальними діями".