Плакат “Придністров’я засновано, щоб жити!” на одній з вулиць в Тирасполі, ілюстративне фото. Фото: УНІАН
Президент України Володимир Зеленський сумнівається, що наприкінці лютого жителі самопроголошеної Придністровсько-Молдавської Республіки попросять приєднати "Придністров'я" до Росії. Він додав, що Молдова не зверталась до України по допомогу з цим питанням.
Про це Зеленський сказав у відповідь на запитання румунського журналіста під час пресконференції на форумі "Україна. Рік 2024", який відбувся 25 лютого.
"У нас війна йде — це перше. Ми воюємо з РФ — це друге. Молдова до нас з будь-якими подібними запитами не зверталась — це третє. Четверте — я не впевнений, що на наступному тижні придністровці, чи хто там збирається, на це підуть. Не впевнений з тієї інформації, яка є у мене", — сказав президент.
Парламент невизнаної Придністровської Республіки 16 лютого анонсував, що 28 лютого у Тирасполі скликають з’їзд депутатів. Це відбудеться напередодні промови Путіна до Федеральних зборів РФ. Є імовірність, що регіон офіційно звернеться до Росії за допомогою і нагадає Кремлю, що хоче стати складовою частиною РФ, писала "Українська правда".
Дестабілізаційні дії Росії в Молдові
Раніше президентка Молдови Майя Санду заявила, що навесні 2024 року Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у країні, використовуючи режим у придністровському регіоні.
9 січня аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські державні ЗМІ продовжують сіяти політичну нестабільність у Молдові, апелюючи до проросійських сепаратистів у сепаратистському регіоні Придністров’я.
11 січня Міністерство закордонних справ Росії заборонило в'їзд до країни деяким представникам уряду та ЗМІ Молдови через "переслідування російських і російськомовних ЗМІ, а також дискримінацію російських громадян".