Зеленський просить Раду розглянути та схвалити низку важливих рішень для України: про що йдеться

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції на полях конференції з відновлення України, Рим, Італія, 10 липня 2025 року. Getty Images/Antonio Masiello

Президент Володимир Зеленський заявив, що Верховна рада наступного тижня має ратифікувати дві важливі для України угоди. Йдеться про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ, а також документ про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.

Про це глава держави сказав під час свого звернення 12 липня.

За його словами, він говорив про це зі спікером парламенту Русланом Стефанчуком та наголосив, що засідання Ради наступного тижня мають бути "результативним".

"Передусім угода про створення Спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії – її треба ратифікувати, і теж варто підтримати вихід нашої держави з Оттавської конвенції про міни. Росія ніколи не була учасницею цієї конвенції та дуже активно використовує всі типи мін. І нам в Україні потрібен паритет у захисті – зокрема, це політичні та юридичні основи такого паритету", — сказав він.

Зеленський нагадав, що наразі майже всі країни Центральної та Східної Європи, "усі, хто поруч із Росією", переглядають своє ставлення до таких мін.

Крім цього президент зауважив, що вже був ухвалений закон про множинне громадянство, і це, за його словами, "вагоме питання, зокрема, для тих, хто воює заради України".

"Дуже очікую розблокування цього закону, щоб невідкладно його підписати. Також уже підготовлений до другого читання законопроєкт про військового омбудсмена, і цей новий системний крок потрібен для того, щоб в армії впроваджувалися необхідні зміни. Буду вдячний народним депутатам, які підтримають на цьому тижні ці та інші надзвичайно важливі для нашої держави рішення", — додав Зеленський.

25 червня український лідер та генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе у Страсбурзі підписали угоду щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. 1 липня Зеленський підписав документи для ратифікації Радою відповідної угоди.

12 липня Кабмін зареєстрував у парламенті законопроєкт, що передбачає зупинення для України дії Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Це рішення аргументують необхідністю захисту від російської агресії.

Джерело

Новини України