Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) та віцепремєрка США й кандидатка в президенти від Демократичної партії Камала Гарріс під час зустрічі в Білому домі, Вашигнтон, США, 26 вересня 2024 року. REUTERS/Kevin Lamarque
Президент України Володимир Зеленський та кандидатка в президенти від Демократичної партії Камала Гарріс зустрілися в Білому домі. Віцепрезидентка сказала, що підтримує те, як Україна бачить закінчення війни.
Про це стало відомо під час трансляції з Білого дому.
Гарріс сказала, що "ніхто не зможе завершити війну без участі України", проте є "хтось" в США, хто хоче, щоб Україна відмовилась від значної частини власної території, погодилась на нейтралітет і "відмовилась від своїх безпекових зв'язків з іншими країнами". Гарріс сказала Зеленському, що США розділяють його бачення закінчення війни.
"Ці пропозиції подібні вимогам Путіна. Але це не пропозиції миру — це пропозиції капітуляції", — заявила вона під час виступу із президентом Зеленським.
Гарріс сказала, якщо не зупинити Путіна, то наступними цілями можуть стати Польща, країни Балтії та НАТО. Також під час зустрічі кандидатка у президенти запевнила у подальшій підтримці України і назвала це стратегічним інтересом США.
"Я продовжуватиму підтримувати Україну і працюватиму над тим, щоб Україна перемогла у цій війні. Сполучені Штати повинні продовжувати виконувати свою давню роль глобального лідера. Ми повинні бути разом з нашими союзниками і партнерами", — сказала Камала Гарріс.
Своєю чергою президент України подякував за надану допомогу. Він відзначив успішність формату Саміту миру в Швейцарії та сказав про готовність до другого. Раніше Зеленський казав, що другий Саміт миру планують провести до президентських виборів в США 5 листопада. Президент закликав зберігати жорсткі санкції проти Росії та використовувати заморожені російські активи для захисту України.
Раніше цього дня Володимир Зеленський зустрічався з Джо Байденом. Президент США пообіцяв прискорити фінансування України до кінця своєї каденції. Зеленський розповів Байдену про План перемоги, надалі країни узгоджуватимуть деталі плану.
Візит Зеленського до США
22 вересня президент України Володимир Зеленський прибув до Нью-Йорка (США) для участі в заходах у межах тижня високого рівня Генеральної асамблеї ООН. Зеленський розпочав візит до США з відвідин оборонного заводу в Пенсильванії.
У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 23 вересня розпочався Саміт майбутнього, на якому виступив Зеленський.
Також на полях Генасамблеї ООН президент України зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу Сполучених Штатів Америки. На зустрічі окрему увагу приділили Плану перемоги.
24 вересня Зеленський виступив на засіданні Радбезу ООН, під час якого заявив, що Росія хоче атакувати три українські атомні електростанції та Київ має відповідні докази. Проте, які саме АЕС, президент не уточнив.
Зеленський також зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, та прем'єркою Італії Джорджею Мелоні, прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді, прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою та іншими світовими лідерами.
25 вересня разом із президентом США Байденом Зеленський взяв участь в зустрічі у форматі "G7 + Україна" в Нью-Йорку. Там понад 30 країн та Євросоюз підписали декларацію щодо повоєнного відновлення України.
Водночас зустріч Зеленського зі спікером Палати представників США, республіканцем Майком Джонсоном не запланована, поінформувало Politico. Раніше Джонсон казав, що не впевнений, що матиме змогу побачитися з Зеленським.
Також не запланована і зустріч Володимира Зеленського і кандидата у президенти США від республіканців Дональда Трампа, повідомило напередодні АР. Під час виступу на передвиборчому мітингу в Північній Кароліні Трамп розкритикував візит Зеленського до США, назвавши його людиною, "яка відмовляється домовлятися".
Вранці 26 вересня Зеленський зустрівся із двопартійною делегацією Сенату США і виклав їм свій план перемоги України на війні з РФ.