Президент Володимир Зеленський під час візиту до Естонії 11 січня 2024 року. Фото: пресслужба президента
Президент Володимир Зеленський очікує на контракти за якими Збройні сили України зможуть отримати боєприпаси від партнерів.
Про це він сказав на спільній з прем'єр-міністеркою Естоніє Каєю Каллас пресконференції, відповідаючи на питання про очікування від партнерів.
"Це дуже практичні речі: рішення щодо артилерійського пакета. Єдине, що ми розраховували на нього у березні. І саме до березня була така розмова і пропозиція естонської сторони була до інших лідерів — отримати 1 мільйон. Ми не отримали повний пакет, на жаль. І сьогодні — це ініціатива Естонії — сьогодні вже можна політично тиснути на лідерів, які підписалися під цим рішенням", — сказав Зеленський.
Президент зазначив, що Україна хоче отримати контракт на постачання боєприпасів.
"Бо іноді, так, ми до цього звикли в цій війні, і знаємо, що терміни іноді підводять наших військових, саме терміни. Але якщо в нас перед очима будуть контракти, то це дає надію, нехай з відтермінуванням і затримками це прийде на поле бою і посилить нашу армію. Тобто саме вашу ініціативу можна довести до кінця", — сказав він.
Напередодні Європейський комісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.
Що відомо про постачання Україні боєприпасів
15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.
Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.
1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.
8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.
20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.
Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.