Земельний скандал у столиці: підтримано відставку заступника міського голови Київради

Бондаренко залишається депутатом Київради і написав заяву про входження до фракції “УДАР Віталія Кличка”.

Було задоволено заяву Бондаренка про дострокове припинення повноважень заступника міського голови-секретаря Київради без припинення повноважень депутата Київради / фото – скриншот

Київрада підтримала звільнення Володимира Бондаренка з посади заступника Київського міського голови-секретаря. Відповідне рішення підтримали сьогодні за пленарному засіданні 81 з 83 депутатів міськради.

Таким чином було задоволено заяву Бондаренка про дострокове припинення повноважень заступника міського голови-секретаря Київради без припинення повноважень депутата Київради.

Заяву зачитав столичний голова Віталій Кличко, який сьогодні веде пленарне засідання, після завершення процедури таємного голосування щодо можливої відставки Бондаренка з зазначеної посади.

Згідно з оголошеними результатами цього таємного голосування, з 96 депутатів, які приймали в ньому участь, 34 підтримали звільнення Бондаренка, 23 висловились проти, 38 утримались.

Читайте також:

У Києві РДА планує закупити туалетного паперу на півтора мільйона

Скандальний екс-директор метро Брагінський складає мандат: Київрада проголосувала

Підозрювана у ДТП під наркотиками депутат Київради склала мандат (відео)

Бондаренко залишається депутатом Київради і написав заяву про входження до фракції “УДАР Віталія Кличка”. До цього, після обрання на посаду секретаря Київради, він був позафракційним, хоча й обраний до Київради за списками партії “УДАР”.

Кличко позвільняв топ-посадовців КМДА

Як повідомляв УНІАН, у лютому Національне антикорупційне бюро розпочало масштабну операцію “Чисте місто”. Було викрито злочинну організацію, причетну до земельної корупції у Київській міській раді. Повідомлялось, що НАБУ прийшло з обшуками до ексдепутата Київради Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за Києвом. 

У порядку ст. 208 КПК України було затримано 7 учасників злочинної організації, а підозру повідомили 10 особам. Зазначалось, що серед підозрюваних:

•  ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;

•  заступник голови КМДА; 

•  голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР; 

•  перший заступник та заступник директора комунальних підприємств; 

•  четверо інших осіб.

10 лютого стало відомо, що Комарницького, якого підозрюють у створенні та керівництві злочинною організацією з метою незаконного привласнення київської землі, оголосили в розшук. У НАБУ зауважували, що керівник злочинної організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА.

Депутати КМР та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості, повідомили слідчі. 

У березні Кличко задовільнив заяву Бондаренка про відсторонення від обов’язків, пов’язаних з підготовкою та веденням пленарних засідань Київради.

3 квітня Кличко повідомив, що звільнив низку топ-посадовців Київської міськдержадміністрації на тлі резонансного розслідування про земельну корупцію в столиці. 

Так, зі своїх посад в КМДА звільнені, зокрема: 

•   заступник голови КМДА Петро Оленич,

•  заступник керівника КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта

•  заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов.

Звільнений з посади директора КП “Інженерний центр” депутат Київради, голова земельної комісії Михайло Терентьєв. Наразі фракція партії “УДАР” розпочала процедуру відкликання його з депутатів Київради, оскільки він є підозрюваним у кримінальному провадженні.

Щодо інших посадовців, імена яких лунали в журналістському розслідуванні, як зауважив мер, у них невизначений процесуальний статус у кримінальному провадженні,  а у секретаря Київради Володимира Бондаренка – статус свідка і оскільки його обирала Київрада, то й звільнити можуть тільки депутати.

Джерело

Новини України