“Знав, що повернуся. Це було питання часу”: історія військового з Вінниччини, який після поранення знову на фронті

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Військовослужбовець Олег. Фото: 35 окрема бригада морської піхоти ім.контрадмірала Михайла Остроградського, Facebook

Військовослужбовець Олег з Гнівані, що на Вінниччині, захищає країну з перших днів повномасштабного вторгнення. Чоловік, зокрема, звільняв Херсонщину. Там отримав поранення: наступив на міну та втратив частину ноги. Після реабілітації — повернувся в стрій.

Розповідь бійця опублікували на Facebook-сторінці 35 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірал Михайла Остроградського.

Перший військовий досвід Олег отримав у 2007 під час строкової служби у десантно-штурмових військах.

"Фізична підготовка, загартування духу, самодисципліна, почуття братерства. Мабуть, хто служив у десанті, розуміє це. Ми тренувалися, ми стріляли, стрибали", — сказав Олег.

Після служби чоловік заснував разом із братом власну фірму, створив сім'ю. 2014, каже, вперше відчув загрозу мирному життю. Тоді разом з братом вирішили захищати країну. Але на фронт не потрапили.

"Документи були у військкоматі. Ми ж перші прийшли спочатку. І лише за пів року потрапили у батальйон територіальної оборони Донецької області. Батальйон готувався до активних бойових дій, але його просто розформували. Були знову тренування, військові збори, стрільби, стрибки на аеродромі. Але нічого з того не вийшло".

Вдруге чоловік прийшов до військкомату 24 лютого 2022.

"У перший день повномасштабної війни ми пішли до військкомату з братом і ще трьома побратимами з Вінницької області, і наступного дня, 25-го, вже чекали команди, відправлення безпосередньо в частину".

Чоловіків зарахували до територіальної оборони, там вони побули тиждень. Але це їх не влаштовувало.

"Поспілкувались із комісаром, щоб посилити роботу руками. У той же день він дав запит, щоб сформували команду і відправили у 35 окрему бригаду морської піхоти ім. контрадмірал Михайла Остроградського".

Олег потрапив до новосформованого батальйону. Його відправили на Бессарабію. Спершу військові умовно стримували десант противника: морський, повітряний. Надалі бригада брала активну участь у звільненні Херсонщини.

"Це район сіл Білогірка, Костромка, Брускинське. Напрямок Давидового Броду. Була посада у мене — номер обслуги гранатометник гранатометного взводу. І також у брата".

Саме біля села Давидовий Брід Олег отримав поранення. Населений пункт було звільнено 4 жовтня 2022, але роботи у морпіхів ще вистачало.

"Наступного дня ми прийняли рішення — зачистити територію. Це був фланг, який був досліджений лише аеророзвідкою. Ніхто не знав на 100%, є там ворог чи немає. І було прийнято рішення сформувати групу, у якій був я, мій брат і троє моїх побратимів, і висунутися в район лісу, який підходив до Давидового Броду. Там я мав необережність наступити на міну, яка була закопана. Це була міна ПМН-2, яку візуально не побачиш. Часу і засобів досліджувати територію, наприклад металошукач, у нас не було".

За словами Олега, допомогу йому надали дуже швидко.

"Це всього-на-всього крок і купа болю. Далі підбігли побратими. Я навіть сам собі накладав турнікет. Брат, мабуть, найшвидшу стометрівку. Наклали турнікет, у нашому регіоні була машина евакуаційна — все склалося, як у книжці. Декілька годин — і на операційний стіл. Втрата нижньої третини гомілки. А після реампутації — це середня частина гомілки. Далі висновок ВЛК, що я обмежено придатний у воєнний час і непридатний у мирний час. Відповідно, непридатний до морської піхоти, до десантно-штурмових військ, роботи на плавзасобах".

Такий висновок ВЛК Олега не влаштовував.

"Напевно, під особисту відповідальність командира бригади мене залишили в підрозділі. Інших варіантів не могло бути. Якби я не повернувся в стрій до своїх побратимів, то списали б. Рішення було прийняте відразу після реампутації, коли все почало загоюватися, зростатися. Я знав, що повернуся. Це було просто питання часу".

Після повернення у частину Олег виконував вже завдання на Авдіївському напрямку. Його поставили на посаду водія, але обов'язки, каже, виконував не лише водійські.

Згодом Олег проходив навчання за кордоном. Перед відправленням лікарська комісія визнала його придатним до виконання інших, більш складних завдань.

Новини України