Колишній посол США в Україні Джон Гербст. Колишній посол США в Україні Джон Гербст. Фото: УНІАН
Президент США Джо Байден оголосив про зняття своєї кандидатури з президентських виборів.
Колишній Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джон Гербст в інтерв’ю Суспільному поділився своєю думкою щодо цієї події та її можливих наслідків для України.
Чи був вихід Байдена з перегонів очікуваним і чи був це правильний крок для партії з вашого погляду?
Я б сказав, що імпульс всередині партії до того, щоб президент Байден зняв свою кандидатуру, зростав. Тож у цьому сенсі, можна сказати, що це не було несподіванкою. Щодо його значення, то важко сказати. Байден знімаючись підтримав віцепрезидентку Камалу Гарріс, і за нормального розвитку подій так і має бути. Але ми бачили, як такі видатні діячі Демократичної партії, як Ненсі Пелосі, говорили, що вона не буде призначеною наступницею Байдена. І це, ймовірно, тому, що віцепрезидентка Гарріс має дуже низькі рейтинги в опитуваннях. Тож подивимось. Це все, що я можу сказати. Я точно не знаю.
Що цей вихід означає для України?
По-перше, Байден залишиться президентом до січня, поки не буде обраний новий президент, і я думаю, що він буде проводити ту ж політику. Очевидно, що якщо переможуть демократи, то ми матимемо іншого президента, а не Байдена, який може бути іншим, але важко сказати. По-перше, ми повинні знати, хто є кандидатом.
Як ви думаєте, це буде Камала Гарріс чи, можливо, є інші імена?
Я думаю, що вона, безумовно, є фавориткою на посаду віцепрезидентки. Вона має значну кількість прихильників у партії. Але знову ж таки, в партії також є люди, які стурбовані її низькими рейтингами в опитуваннях. Тож вона не є однозначним кандидатом.
А чи можемо ми розраховувати на її підтримку, якщо вона стане президентом? Я маю на увазі Камалу Гарріс.
О, я підозрюю, що її політика не надто відрізнятиметься від політики Джо Байдена. Але знову ж таки, нам потрібно почекати і побачити.
Як ви вважаєте, чи здатен Байден зараз зробити більш рішучі кроки щодо України, наприклад, коли він не є кандидатом?
О, я думаю, що теоретично це могло б полегшити йому завдання. Але я думаю, що те, що я вважаю його нерішучістю, чи то у відносинах між Україною і НАТО, чи то у відправленні зброї в Україну для боротьби з агресивною війною Путіна, це більше характер президента, його темперамент, ніж той факт, що він є кандидатом, який хоче бути кандидатом, який до сьогоднішнього дня хотів переобратися на цих президентських виборах.
Як ви вважаєте, чи можливий розкол у партії після цього зняття кандидатури чи ні? Чи, можливо, все буде ідеально?
Той факт, що Байден відійшов убік, зменшує, на мою думку, шанси на розкол всередині партії. Якщо буде спроба усунути Гарріс як спадкоємиці Байдена, то розкол цілком може статися. Якщо таких зусиль не буде, я не думаю, що розкол відбудеться.
Багато людей намагалися переконати його зробити це. Тому ви вважаєте, що це був скоріше хороший крок, ніж поганий з його боку?
Я думаю, що сприйняття того, що він був занадто старий і недостатньо активний, щоб бути президентом, зростало. Тож у цьому сенсі його відхід, напевно, є добрим кроком для демократів.
Які були причини, що змусили його знятися? Розчарування Серед представників Демократичної партії чи стан його здоров'я?
Ви знаєте, знову ж таки, переважна більшість американців просто відчували, що він не має сили, інтелекту на даному етапі свого життя, щоб продовжувати бути президентом. І це охоплювало більшість демократів. Тож я думаю, що це, ймовірно, його оцінка реальності, що добре для нього і добре для партії, Демократичної партії.