“Знімається психічна напруга”: у Вінниці кінологиня проводить каністерапію для захисників

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Реабілітолог Олександр Колісник каже, що каністерапія сприяє не лише емоційному розвантаженню пацієнтів, а й прискорює процес одужання.

"Вони стають більш відкриті, більш задоволені – кращий сон, кращий тиск, кращі показники. Менше доводиться боротися з певними негативними наслідками. Найбільш важливий рух, тому що вони в більшості мають якісь рухливі обмеження. Навіть ці собачки, як вони граційно це все роблять, команди виконують.", — каже Олександр Колісник.

Фото: Суспільне Вінниця

Спілкуючись із тваринами військові відволікаються від пережитого на війні, за словами директорки закладу Софії Кучерук.

"Це все лікування емоціями: знімається психічна напруга, агресивність, депресія, подразливість, покращуються всі фізичні функції та когнітивні – пам’ять. Але перш за все – це позитивні емоції. Людина, працюючи з собачкою, не відчуває себе самотньою. Вона бачить, що є друг: можна свої емоції передати йому, а собачка передасть свої емоції у відповідь", — говорить Софія Кучерук.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед захисників, які були присутні — Сергій Топін, який служив у 80-ій десантно-штурмовій бригаді. Торік 1 квітня під Бахмутом він отримав кульове поранення хребта. Нині пересувається на кріслі колісному. Вінниця – шосте місто в якому проходить реабілітацію.

"Я був у Дніпрі, в Києві, в Івано-Франківську, в Галичі, потім знову Івано-Франківськ. Далі у Вінницю. За дев'ять місяців вперше сів у візок і почав рухатися. До цього вісім місяців просто лежав, — поділився Сергій Топін.

Як лежиш 8 місяців в стінах — нічого не бачиш. Такі програми вони додають фарби. Приємно, що такі заходи відбуваються. Цікаво було різні породи подивитися".

Фото: Суспільне Вінниця

Сеанси каністерапії у лікарні проводитимуть і надалі.

Новини України