Апеляційна палата ВАКС взяла під варту ексчиновника Міноборони Лієва до 8 квітня

Олександр Лієв на засіданні Апеляційної палати ВАКС 12 лютого 2024 року . Фото: Нікіта Галка/Суспільне

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла під варту ексчиновника Міноборони Олександра Лієва, який є підозрюваним у справі про заволодіння майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів, до 8 квітня включно із правом внесення застави у розмірі 50 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Як розповів Лієв журналістам після засідання, рішення суду його шокувало, а запропонована застава неспівставна з його доходами і зарплатою.

“У мене 5 дітей, працюю гендиректором компанії, законослухняний громадянин — тим не менш таке рішення прийняте. Я дуже в шоці, моя сім'я в шоці. Це дуже складно для мене. Це покарання за ту відповідальність, яку я брав на себе”, — сказав Лієв.

Він додав, що не впевнений, що інші чиновники тепер братимуть на себе подібну відповідальність.

За словами Лієва, він перестрахувався у цьому контракті, як тільки міг.

“Я вимагав перевірки військового аташе — і він перевірив цей контракт, вимагав передоплату і обов'язково ліцензію — вона була, я вклав туди санкції штрафні — вони там є. Суд господарський встановив, що контракт законний. Разом із тим за всі ці дії я зараз опинюсь в тому становищі, в якому опинюсь”, — сказав він.

Раніше ексголова департаменту Міноборони військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Олександр Лієв, який є підозрюваним у справі про заволодіння майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів, заявив, що піде на "публічний поліграф", щоб довести свою невинуватість. Згодом він пройшов поліграф. Лієв проводив процедуру в юридичному об'єднанні "Всеукраїнська асоціація поліграфолог". Проведене дослідждення визнало правдивими відповіді ексголови департаменту Міноборони військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки щодо його непричетності до коруції під час закупівель. Експосадовець Міноборони сказав журналістам, що попросить слідство у його справі провести поліграф в Інституті судової експертизи.

Що відомо про справу щодо розкрадання коштів на закупівлі снарядів для ЗСУ

27 січня співробітники Служби безпеки України прийшли з обшуками до посадовців Міноборони та менеджерів "Львівського арсеналу".

СБУ за сприяння Міністерства оборони викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Правоохоронці задокументували дані та встановили всіх осіб, причетних до оборудки.

За матеріалами справи, п'ятьом фігурантам оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені організованою групою). Їм загрожує до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.

За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти справи уклали з Міністерством оборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Постачання озброєння не відбулося, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — компанії "Львівський арсенал" — 97% суми, передбаченої угодою.

Одного з підозрюваних, а саме ексочільника департаменту Міноборони Олександра Лієва, затримали під час спроби виїхати за кордон.

29 січня Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) після тривалого засідання відхилив клопотання прокурора і не обрав запобіжний захід екскерівнику департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву.

Джерело

Новини України