“Це бомба сповільненої дії”: президент Литви прокоментував можливе визнання Криму російським

Президент Литви Гітанас Науседа під час інтерв’ю Bloomberg Television у Брюсселі, Бельгія, 21 березня 2025 року. Getty Images/Simon Wohlfahrt/Bloomberg

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що можливе юридичне визнання окупованого Росією Криму стане "бомбою сповільненої дії".

Його заяву цитує литовський мовник LRT.

Коментуючи заяви президента США Дональда Трампа про те, що Крим уже належить Росії, а позиція Європи виглядає зовсім інакше, Науседа вкотре зазначив, що європейська позиція у цьому питанні "дуже чітка".

"Якщо ми зробимо те, що пропонується, і визнаємо Крим де-юре російським, це буде бомба сповільненої дії, яка вибухатиме і вибухатиме весь час", – наголосив литовський президент.

Науседа додав, що насамперед потрібно запитати в самої України, яка зазнала нападу з боку РФ, що вона думає з цього приводу.

"Тому, що це країна, яка зазнала найтяжчих втрат, де постраждало багато людей… Зруйнована інфраструктура, зруйнована економіка. То хіба вони не мають права сказати дуже важливе слово про те, що вони думають про ці пропозиції?", – сказав він.

Останні заяви України та США щодо Криму

22 квітня Зеленський вчергове заявив, що Україна ніколи юридично не визнає окупацію Криму Росією, адже це суперечить Конституції та суверенітету держави. Крім цього президент зазначив, що Київ не отримував офіційних пропозицій щодо обговорення обміну або відмови від тимчасово окупованих Росією українських територій.

Після цього американський віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що США готові вийти з переговорів щодо припинення війни РФ проти України, якщо не отримають позитивної відповіді на свою пропозицію. За його словами, Вашингтон зробив "дуже чітку пропозицію" як Москві, так і Києву, і "настав час їм або сказати "так", або США вийдуть з цього процесу".

Тим часом британська газета The Telegraph опублікувала статтю, у якій йдеться, що США мають план із семи пунктів для завершення війни в Україні, де Крим пропонують віддати Росії.

Водночас держсекретар США Марко Рубіо 23 квітня не поїхав на зустріч у Лондоні, де обговорювались питання закінчення війни в Україні за участі української делегації та радників з питань нацбезпеки безпеки та зовнішньої політики країн-учасниць "коаліції охочих". Замість Рубіо там був спецпредставник американського президента Дональда Трампа Кіт Келлог.

23 квітня Трамп розкритикував заяву Зеленського про те, що Україна ніколи не визнає юридично окупацію Криму. Також він зазначив, що зараз ситуація для України є "жахливою".

Джерело

Exit mobile version