Якщо Захід не збереже підтримку України на високому рівні, наступний рік може стати ще більш сприятливим для РФ — Павел

Президент Чехії Петр Павел. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Президент Чехії Петр Павел заявив, що у Заходу немає іншого вибору, окрім як дати Україні все необхідне для відновлення суверенітету та контролю над кордонами.

Про це глава чеської держави повідомив у інтерв'ю Corriere della Sera.

Павел переконаний, що перемога Росії обернеться для Заходу неприємними наслідками в майбутньому та зміцнить уявлення про те, що інші режими зможуть досягати своїх цілей силою і покладатимуться на слабкість демократій.

Президент пояснив, що раніше говорив про те, що цього року в України буде лише один шанс на великий контрнаступ, оскільки контрнаступи "є дорогими, трудомісткими й такими, що забирають багато часу".

На думку політика, неможливо провести два або три великі наступи за один рік. В основі міркувань Павела лежало спостереження про те, що наступного року відбудуться вибори в Росії, у Сполучених Штатах, і що ця зима буде надзвичайно важкою, бо більша частина української інфраструктури зруйнована, і навіть за допомогою Заходу її не змогли повністю відремонтувати.

""Населенню буде важко, і через коливання з боку країн, які зараз підтримують Україну, почуття розчарування зростатиме. І природно, це створює ситуацію, не дуже сприятливу для продовження контрнаступальних операцій. Зима дасть РФ, яка вже змогла перевести свою промисловість у військовий режим, час на відновлення", — зазначив президент.

Політик уточнив, що Росія виробляє набагато більше великокаліберних боєприпасів, більше танків, набирають більше солдатів. Також Кремль веде переговори з кількома країнами про постачання зброї, наприклад КНДР має потенціал в 1 мільйон артилерійських снарядів.

"Якщо ми втратимо можливість зберегти підтримку України, наступний рік може виявитися ще більш сприятливим для Москви. Цей рік має вирішальне значення для закладання основи успіху, наступний рік буде складнішим", — додав Павел.

Джерело

Новини України