Кадиров запропонував звільнити 20 українських солдатів в обмін на зняття санкцій. У ГУР відреагували

Голова Чеченської Республіки РФ Рамзан Кадиров. Фото: AP

Лідер Чечні Рамзан Кадиров запропонував звільнити два десятки українських військовополонених, якщо з членів його родини знімуть західні санкції.

Заяву Кадирова опублікувала державна інформаційна агенція Росії "ТАСС".

Список прізвищ військовополонених Кадиров нібито передав Скотту Ріттеру, колишньому інспектору ООН зі спостереження за ліквідацією іракської зброї масового знищення. Він 4 січня приїхав до Грозного. Ріттер раніше просував кремлівський наратив, що "Захід контролює Україну та використовує її в своїх цілях".

Також на зустрічі з Ріттером показали ролик, на якому чоловіки у формі ЗСУ, нібито українські військовополонені, просять зняти "абсурдні санкції, які ні на що не впливають", із неповнолітніх родичів Кадирова, його коней, літаків, на яких літав Кадиров.

"Я воював і буду воювати проти керівництва США та західних країн, Європейських країн, доки вони не будуть змінювати свою позицію та ставлення до нашої держави та мусульман усього світу. Тож проти мене запровадьте, що хочете, але сім'ю, матір не чіпайте, — говорить Кадиров на відео. — Якщо їм [Україні] важливе життя цих людей, якщо вони такі патріоти та хочуть возз'єднати сім'ї, хай обміняють на санкції своїх солдатів".

Очільник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в ефірі телемарафону "Єдині новини" зазначив, що для нього дивними виглядають заяви через медіа.

"Якщо людина хоче щось вирішити, він знає, як і на кого треба вийти. Якщо не знає, йому підкажуть, але повірте мені, він знає. А пропонувати через медіа: "зніміть санкції з моєї родини" третім країнам і віддайте мені моїх коней, які знаходяться в іншій державі —це трошки дивно, як на мене", — сказав Буданов.

Обміни військовополоненими між Україною та РФ

3 січня Україна за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін. На цей день обміняли вже 2828 військовослужбовців України. Також 3 січня омбудсмен Дмитро Лубінець говорив, що впродовж найближчих тижнів може відбутися ще один обмін військовополоненими між Україною та Росією. А 4 січня представник ГУР Андрій Юсов говорив: "Ми чекаємо, що довгих пауз і обмінах, які були [після 7 серпня 2023 року], бути не повинно".

Востаннє перед цим обмін полоненими відбувся у серпні 2023 року. Тоді додому повернулись 22 українських військовослужбовці.

Попередній найбільший обмін був 21 вересня 2022 року. Тоді звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Також 10 іноземців, які воювали на боці України, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії.

19 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський розповів, що процес обміну полоненими ускладнений, але "трек відкриється".

Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над відповідним питанням.

До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.

Джерело

Новини України