Маркарова: Сенат сьогодні розгляне “чистий” законопроєкт про допомогу Україні — без фінансування безпеки кордонів США

Фото: Суспільне

Пані посол у Сполучених Штатах Оксана Маркарова заявила, що американський Сенат 8 лютого о 19:00 за київським часом розгляне "чистий" законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, до якого не входить фінансування безпеки кордонів США.

Про це дипломатка повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Маркарова нагадала, що великий пакет (Україна, Ізраїль, Тайвань, міграційна реформа) було "очікувано не підтримано" через відсутність голосів за угоду щодо безпеки кордонів, над якою перемовники працювали останні місяці.

"Саме тому ще до голосування за великий пакет комітет з асигнування опублікував документ "на заміну", що передбачає виключно міжнародну допомогу Україні (60,06 мільярдів доларів) Ізраїлю і Тайваню", — зазначила пані посол.

Дипломатка пояснила, що Сенат підтримав процедурне рішення за перегляд рішення по голосуванню, котре потрібне для винесення на розгляд питання стосовно припинення дебатів і голосування по суті "чистого" законопроєкту про міжнародну допомогу США без безпеки кордонів. Для цього потрібно буде 60 голосів.

"Вечірнє засідання (Сенату — Ред.) закрито, лідер більшості Шумер оголосив, що має намір винести на голосування питання про припинення дебатів щодо законопроєкту про міжнародну допомогу США, який включає Україну, Ізраїль й держави Індо-тихоокеанського регіону, о 12:00 (19:00 за Києвом) 8 лютого", — додала Маркарова.

Раніше газета The New York Times писала, що 7 лютого Сенат "застряг" у голосуванні стосовно законопроєкту про надання десятків мільярдів доларів Україні та Ізраїлю після того, як республіканці заблокували компромісний варіант із заходами безпеки на кордоні.

Лідер Демократичної партії Чак Шумер сподівався на швидке голосування за те, що він назвав "планом Б" для відновлення пакета допомоги після провалу угоди щодо кордону, але до вечора 7 лютого робота зайшла у глухий кут, оскільки республіканці в Сенаті не поспішали з розглядом.

Зрештою Сенат оголосив перерву для голосування щодо допомоги Україні.

Що цьому передувало

5 лютого Сенат США представив компромісний законопроєкт на 118,28 мільярда доларів, який передбачає виділення 60,06 мільярда доларів на підтримку України, 14,1 мільярда — Ізраїлю, 20,2 — на охорону кордону.

Вже наступного дня, 6 лютого, з'явилися прогнози, в яких передбачали провальне голосування за компромісний законопроєкт, оскільки його відмовилися підтримувати республіканці.

7 лютого Сенат не проголосував за підтримку двопартійного законопроєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню, куди входило й нове фінансування для захисту американських кордонів.

Джерело

Новини України