Наступного року відбудеться перше засідання ради Україна-НАТО за участю командувачів Альянсу

Прапори України та НАТО під час спільної пресконференції президента України Володимира Зеленського та генсекретаря НАТО Єнса Столтенберга, 11 жовтня 2023 року. Фото: AP

У Брюсселі 17-18 січня 2024 року відбудеться засідання найвищого військового органу Північноатлантичного альянсу – військового комітету, у межах якого запланована перша зустріч Ради Україна-НАТО у форматі командувачів Збройними силами Альянсу.

Про це повідомляє пресслужба НАТО.

Зустріч військового комітету НАТО на засіданні начальників оборонних відомств (MCCS) дозволить начальникам оборонних відомств зустрітися та обговорити питання стратегічного значення для Альянсу.

Зазначається, що на засіданні головуватиме очільник військового комітету Адмірал Роб Бауер. У заході також візьмуть участь начальники Генеральних штабів Альянсу та їхній колега зі Швеції. До них приєднаються верховний головнокомандувач Об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі (SACEUR) генерал Крістофер Каволі, та генерал Філіп Лавін, верховний головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації (SACT) генерал Філіп Лавін. Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане також приєднається до військового комітету на першому засіданні, щоб розглянути ключові пріоритети та виклики які постали перед Альянсом.

Зокрема під час першої сесії генерал Каволі поінформує начальників оборонних відомств про прогрес, досягнутий у реалізації та здійсненності сімейства планів DDA, які були прийняті на Вільнюському саміті в липні 2023 року. Більш розширені обговорення також будуть проведені щодо оборонної промисловості та оперативного планування і забезпечення.

Генерал Філіп Лавін виступить з доповіддю на другій сесії та розповість про військову трансформацію НАТО.

"Він наголошуватиме на необхідності загальної злагодженості в досягненні колективної оборони та консолідованого стримування, зосереджуючись на ключових факторах, таких як багатодоменні операції, спрощене командування та контроль, безперебійна сумісність та постійне вдосконалення можливостей якості та кількості. Начальники оборонних відомств також обговорять дорожню карту адаптації до поточних і майбутніх загроз", — йдеться у повідомленні.

На третій сесії очільники оборонних відомств обговорять інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону з метою покращення готовності та оперативної сумісності в мирний час, кризи та конфлікти.

Під час четвертої сесії начальники штабів оборони нададуть додаткові вказівки щодо пріоритетів військового стримування та оборони НАТО, зосередивши увагу на ключових вимогах до можливостей напередодні рішень саміту Альянсу, який відбудеться наступного року у Вашингтоні.

"На останньому засіданні першого дня відбудеться засідання начальників Генеральних штабів у форматі Ради Україна-НАТО. Вони обговорять загарбницьку війну Росії проти України, ситуацію на місці та подальшу підтримку України з боку НАТО та Альянсу", — йдеться у повідомленні.

Другий день розпочнеться із зустрічі начальників оборонних відомств зі своїми колегами з групи підтримки взаємодії партнерів (PIAG) з Австралії, Австрії, Ірландії, Нової Зеландії та Швейцарії.

"Країни PIAG мають статус країн, які не є членами Альянсу, що надає їм індивідуальну угоду про безпеку, яка дозволяє обмінюватися секретною інформацією та брати участь у тренуваннях і навчаннях НАТО. Обговорення будуть зосереджені на поточних і майбутніх можливостях військової оперативної сумісності", — йдеться у повідомленні.

На наступній сесії голови оборонних відомств країн Альянсу та запрошених держав зустрінуться зі своїми колегами з індо-тихоокеанських партнерів НАТО: Австралії, Японії, Нової Зеландії та Республіки Корея. Обговорення включатиме стратегічну безпекову ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні, регіональні виклики та їхні наслідки для глобальної безпеки.

"На завершальній сесії генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зустрінеться з начальниками Збройних сил Альянсу та запрошених осіб. Обговорення будуть зосереджені на поточних політичних цілях і вказівках перед засіданням міністрів оборони в лютому 2024 року та самітом у Вашингтоні, який відбудеться в окрузі Колумбія, у липні 2024 року", — додали у пресслужбі НАТО.

Рада Україна-НАТО

Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту у Вільнюсі пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.

За словами генсека, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.

Джерело

Новини України