Навіть якщо у нас закінчиться зброя, ми будемо боротися лопатами: Кулеба про затримку допомоги від США

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попередив, що "час спливає" для того, щоб Конгрес ухвалив нову угоду про фінансування додаткової військової допомоги Україні.

Про це він сказав в інтервʼю ABC News.

Адміністрація Байдена та республіканці в Палаті представників не досягли угоди про фінансування, яка включала б додаткові 60 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки для військових зусиль України.

В інтерв'ю Кулеба заявив, що ці гроші для України потенційно дозволять уникнути прямої конфронтації між НАТО та Росією, в яку американські війська будуть змушені втрутитися.

"Якою б зараз не була ціна підтримки України, ціна налагодження безладу у світі, якщо Україна програє, буде набагато, набагато вищою", — сказав він.

У своєму інтервʼю Кулеба пообіцяв, що Україна ніколи не поступиться Росії.

"Навіть якщо у нас закінчиться зброя, ми будемо боротися лопатами. Тому що на кону для України поставлене існування цієї нації, — сказав він ABC News під час інтерв’ю в Києві.

Під тиском думки про те, що колись Україні доведеться вести переговори з Росією, головний дипломат Києва виключив будь-які переговори з режимом Путіна, доки Україна не опиниться в набагато сильнішій позиції на полі бою.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня 2023 року стало відомо, що Байден планує передати Конгресу законопроєкт про допомогу Ізраїлю та Україні, а також країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

Були сподівання серед американських чиновників, що законопроєкт про військову допомогу Україні ухвалять до Різдва 25 грудня, проте навіть коли Конгрес вийшов з канікул у січня 2025 року — законопроєкт так і не ухвалили.

Джерело

Новини України