Психологи запевняють, що це ефективний спосіб перевірки деяких найважливіших якостей для успіху в бізнесі, таких як скромність, ініціативність та оптимізм.
Улюблене запитання Безоса може здатися доволі дивним / Колаж УНІАН, ua.depositphotos.com, REUTERS
Мільярдер Джефф Безос на співбесіді у своїй компанії Amazon завжди ставив одне доволі дивне запитання, однак, як пише Inc.com, психологи вважають його дуже показовим для визначення особистості кандидата.
“Коли я працював в Amazon у 1999-2006 роках, улюбленим запитанням Джеффа Безоса на співбесіді було “Ви щасливчик?”, – розповів колишній керівник Amazon Ден Роуз.
Запитання може здатися дивакуватим, проте психологи наполягають, що це незвичайний, але ефективний спосіб перевірки деяких найважливіших якостей для успіху в бізнесі, включно зі скромністю, ініціативністю та оптимізмом.
Удача як ознака скромності
Питання про те, чи щастить потенційному кандидату, за словами венчурного інвестора Патріка Майра, насправді є чудовим способом оцінити скромність.
Як наголошується в статті, це показує, що ви розумієте, що ваша удача полягає не тільки у вашому безмежному інтелекті та вражаючій трудовій етиці. Вона також полягає в тому, щоб опинитися в потрібному місці і в потрібний час.
При цьому люди, які відмовляються визнавати роль удачі у своєму житті, найімовірніше, є жадібними до уваги егоїстами.
Удача як ознака ініціативи
Крім того, наука показує, що удача насправді не повністю випадкова. Люди створюють більшу частину своєї удачі за допомогою свого світогляду та поведінки.
Так, в одному психологічному експерименті дослідники дали випробовуваним газету і попросили їх якомога швидше підрахувати кількість картинок у ній. Деяким було потрібно багато хвилин, щоб відповісти. В інших відповідь була готова за лічені секунди.
При цьому дослідники таємно вставили на другу сторінку поле з таким текстом: “У цій газеті 43 зображення. Можете припинити читати”. Люди, які вважали себе щасливчиками, з набагато більшою ймовірністю помічали це поле і позбавляли себе необхідності перегортати сторінки.
Удача як ознака оптимізму
Крім того, коли ви визнаєте, що вам щастить, це не просто відображає минулі удачі. Це також, імовірно, вказує на те, що ви очікуєте удачі і в майбутньому. Іншими словами, ті, хто називає себе щасливчиком, схильні бути оптимістами.
А наука показує, що зосередженість на достатку і можливостях, як правило, робить людей більш креативними і загострює когнітивні здібності.
Раніше працівник розповів про дивний тест на склянку води на співбесіді та поділився, як його краще пройти, щоб отримати схвалення роботодавця.