Польські підприємці виступили проти блокади кордону й закликали вжити заходів

Пункт пропуску “Краківець” на українсько-польському кордоні, 16 серпня 2022 року, фото: AP

Підприємці з Польщі, які працюють в Україні, виступили проти блокади та продовження акції протесту перевізників на польсько-українському кордоні.

Про це повідомляється у заяві, оприлюднені на офіційному сайті Міжнародної асоціації польських підприємців в Україні.

Зазначається, що підприємці, як ті, хто веде бізнес по обидва боки кордону, мають реалістичну оцінку масштабу протестів порівняно з масштабом збитків польських компаній через:

  • скорочення товарообігу;
  • договірні штрафи через несвоєчасну доставку товарів нашим одержувачам;
  • зняття з тендерів через відсутність товару;
  • відмову від заморожування або вилучення інвестицій;
  • втрату іміджу/статусу окремих ділових партнерів і гарантованих постачальників.

Вказується також, що "зменшення товарообігу призводить до значного зменшення сплачених податків, чого не повинно статися в нинішній кризовій ситуації для Польщі та України".

"Україна воює. Це боротьба з нульовою сумою за існування нації. Ми, як підприємці, підтримуємо багато гуманітарних проєктів в Україні, спілкуємося з людьми, працевлаштовуємо, співпрацюємо і розуміємо важливість цієї боротьби та всього історичного контексту, пам'ятаючи про свій власний, непрямий шлях до незалежної та демократичної Польщі, включно з економікою вільного ринку", — підкреслили в Асоціації.

Підприємці наголосили, що для Польщі партнерство з Україною є стратегічним.

"Звертаємось до відповідних державних органів Польщі та України з проханням негайно вжити всіх можливих заходів для розблокування вантажопотоку між Польщею та Україною", — додали у заяві.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Джерело

Новини України