Раніше 8 березня Палата представників США не голосуватиме за допомогу Україні — Маккол

Голова комітету в закордонних справах Палати представників Конгресу США Майкл Маккол у Києві 21 лютого 2023 року. Фото: Суспільне

Голова Комітету Палати представників США у закордонних справах Майкл Маккол заявив, що не очікує ухвалення законопроєкту про допомогу Україні до середини березня.

Про це пише Reuters.

"Я не хочу говорити від імені спікера, але я думаю, що він хоче спочатку пройти через процес асигнувань, який веде нас до 8 березня, а потім мати справу з додатковими (виділеннями грошей — ред.)", — сказав представник Республіканської партії Майкл Маккол журналістам.

Маккол сказав, що він уважно не читав законопроєкт про допомогу міжнародним партнерам, але мав занепокоєння щодо запропонованих змін у фінансуванні військових.

"Я не думаю, що це добре продумано", — сказав він.

Маккол заявив, що законопроєкт про допомогу Україні буде ухвалений Палатою представників США, якщо спікер Майк Джонсон поставить його на голосування.

Також він підкреслив, що значна частина грошей у законопроєкті про безпекову допомогу піде американським оборонним компаніям у міру поповнення військових запасів країни.

Сенат США 13 лютого схвалив законопроєкт фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів.

16 лютого у Палаті представників США з'явився альтернативний законопроєкт з меншою допомогою Україні, щоб подолати "глухий кут" у цьому питанні. Законодавча ініціатива є скороченою версією пакета допомоги на суму 95 млрд доларів, ухваленого Сенатом цього тижня.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон неодноразово заявляв, що не ставитиме на голосування законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.

Що відомо про допомогу від США для України

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

Джерело

Новини України