“Республіканці не дадуть голосів за компромісний законопроєкт про допомогу Україні”, — Устінова

Керівниця ТСК для контролю за використанням озброєння, наданого Україні партнерами Олександра Устінова . Фото: Олександра Устінова/Facebook

Будь-яке звернення президента США Джо Байдена до Конгресу нині має зворотний вплив, тому що республіканці розглядають його заяви як початок передвиборчих перегонів за крісло глави держави та як політичний тиск.

Про це заявила керівниця ТСК для контролю за використанням озброєння, наданого Україні партнерами Олександра Устінова в ефірі національного телемарафону Єдині новини.

"Наскільки мені відомо, завтра республіканці не дадуть голоси в Сенаті за новий представлений пакет допомоги, хоча він був представлений зокрема і республіканцями", — поінформувала Устінова.

Вона відзначила, що якщо пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню та питання південних кордонів США не буде розділений на міжнародне та внутрішнє питання, ситуація буде критичною.

Це при тому, що сенатор від Оклахоми Джеймс Ленкфорд, який був перемовником від республіканської партії прямо заявив, що у новому компромісному законопроєкті республіканці отримали максимально все, що вони хотіли, у питанні безпеки кордону.

Устінова зауважила, що Україні потрібно принаймні 9 голосів республіканців, щоб у Сенаті пройшов законопроєкт про виділення допомоги Україні.

Водночас колишній президент США Дональд Трамп на праймеріз проти поміркованих республіканців, які готові були голосувати за Україну, виставив своїх кандидатів і фактично почав на них тиснути, оскільки є ризик того, що чинний конгресмен може програти на виборах.

"Україна фактично зробила все що могла. Ми зараз не можемо вплинути на ту ситуацію, яка відбувається всередині США", — сказала Устінова.

На її думку, у випадку, якщо пакет допомоги не буде виділений, варто шукати шляхи надання допомоги разом з адміністрацією Байдена і Пентагоном за прикладом Ізраїлю. Водночас доведеться говорити з партнерами з Європи та інших країн щодо надання Україні додаткових коштів, з яких можна буде закуповувати зброю.

"Єдиний варіант, який може нас врятувати — це якщо будуть розділені пакети і якщо буде виділене окремо питання міжнародної допомоги, тобто допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню", — підсумувала Олександра Устінова.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня 2023 року стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада 2023 року спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада 2023 року демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) 2023 року ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня 2023 року законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

Джерело

Новини України