Румунія та Болгарія домовилися з Австрією про частковий вступ до Шенгенської зони

Австрія в ЄС. Фото: Getty Images

Румунія та Болгарія досягли угоди з Австрією про приєднання до Шенгенської зони відкритих кордонів Європи повітряним і морським шляхом з березня 2024 року. Переговори про сухопутні кордони планується продовжити наступного року.

Про це повідомило міністерство внутрішніх справ Румунії ввечері в середу, 27 грудня, передає Reuters.

Як пише агенція, Австрія виступала проти розширення безпаспортної Шенгенської зони на Румунію та Болгарію на зустрічі міністрів внутрішніх справ Європейського Союзу рік тому. Тоді австрійська сторона заявила, що нелегальна міграція все ще є занадто високою. І, перш ніж приєднатися, ці дві країни потрібно зробити більше, щоб їй запобігти.

Після того, як Румунія та Болгарія погодилися посилити заходи безпеки на кордоні та заручилися підтримкою інших держав ЄС, Австрія частково поступилася. Вона запропонувала поетапний вступ. Це рішення міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер назвав “повітряним шенгеном”.

Як пише агенція, Румунія та Болгарія перебувають на основних маршрутах незаконної торгівлі зброєю, наркотиками та людьми, але Європейська комісія заявила, що ретельне розслідування показало, що вони виконали всі вимоги Шенгену.

Румунія заявила, що спротив Австрії був невиправданим. При цьому країна посилалась на дані прикордонного агентства ЄС Frontex, які свідчать про те, що нелегальні мігранти в’їжджають до ЄС переважно із Західних Балкан, а не з Румунії.

Прем'єр-міністр Румунії Марчел Чолаку привітав угоду про частковий вступ.

"З березня румуни отримають переваги Шенгену на повітряних і морських маршрутах", — сказав він.

Він додав, що переконаний, що у 2024 році завершаться переговори і щодо сухопутних кордонів.

Правляча консервативна Народна партія Австрії роками робила боротьбу з нелегальною імміграцією ключовим питанням кампанії. Ультраправа Партія свободи, яка дотримується подібної позиції щодо міграції, лідирує в опитуваннях громадської думки напередодні парламентських виборів наступного року.

За підрахунками міністерства фінансів, приєднання до зони відкритих кордонів Європи додасть половину відсоткового пункту до річного економічного зростання Румунії.

Джерело

Новини України