Спроба підкупу Мустафи Найєма: ВАКС взяв під варту нардепа Одарченка

Вищий антикорупційний суд у середу, 22 листопада, розглядає клопотання про запобіжний у вигляді тримання під вартою для народного депутата Андрія Одарченка. Фото: Анна Железняк/Суспільне

Вищий антикорупційний суд в середу, 22 листопада, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою народному депутату Андрію Одарченку.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Напередодні САП та НАБУ повідомили про підозру нардепу від фракції "Слуга Народу" Андрію Одарченку, який, за даними слідства, намагався підкупити голову Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма.

Прокурорка Єлена Дроботова зачитала уривок телефонної розмови Одарченка з Найємом. Вона послалася на цю розмову і зазначила, що є ризик впливу, тому необхідний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Також, за її словами, це характеризує підозрюваного як схильного до надання неправомірної вигоди.

Прокурорка також сказала, що, на її думку, одна з цитат вказує на спробу іншого злочину, а саме — заволодіння бюджетними коштами, виділеними на відновлення.

За її словами, Одарченко використовував глушилки під час цієї телефонної розмови, під час обшуків знайшли подібну апаратуру.

У наведеній розшифровці розмови, Одарченко і Найєм, зокрема, обговорюють пошкоджені об'єкти, які потребують коштів на відновлення.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, адвокати Одарченка озвучили три клопотання:

  • Клопотання дослідити аудіо і відео записи свідчень, розмов, які зачитувала прокурор.
  • Клопотання про виклик свідка Найєма.
  • Клопотання про закриті засідання.

Суддя зачитав перші два клопотання і додав до справи. Прокурорка просила не задовольняти жодне з клопотань. Суддя задовольнив одне — про прослуховування аудіозаписів свідків

У своєму виступі Одарченко відкинув звинувачення у спробі підкупу.

“Ми дорослі люди і розуміємо, що якщо я зателефоную керівнику будь-яких органів, то ніхто не буде робити ніякі незаконні дії, тим більше у такій ситуації, як зараз”, — сказав нардеп.

На початку виступу він наголосив, що є нардепом від Харкова, який сильно постраждав від російської агресії. Одарченко додав, що після повномасштабного вторгнення РФ допомагав харків’янам, роздаючи допомогу. Також він назвав військові частини, яким допомагає. Він також додав, що зараз перебуває під санкціями РФ.

Одарченко також підтвердив, що спілкувався з Мустафою Найємом.

“Да, я спілкувався з Мустафою Найємом — багато разів, різна була тематика. Але жодних пропозицій щодо запропонування йому неправомірної вигоди я не озвучував”, — заявив депутат.

За його словами, йшлося лише про виділення коштів Державному біотехнологічному університету. Одарченко також розкритикував цифри, озвучені прокуратурою.

Коментуючи ситуацію з криптовалютою, Одарченко розповів, що Найєм попросив його навчити користуватися криптогаманцем.

“Я сам не вмію цим користуватися, тільки недавно був куплений цей криптогаманець, який ви у мене вилучили. Він порожній. Ви вилучили всі коди. Ви можете зайти подивитися, що там “зіро” (нуль — ред.), нічого немає. Ми просто його налаштували, показали, як використовувати”, — сказав Одарченко.

Нардеп також розповів про обставини знайомства з Найємом. Пояснив, що вчора його не затримали. Розповів, що провели обшук в його машині. Одарченко також сказав, що надав ключі від житла, бо був впевнений, що там нічого немає. Про пристрої "глушилки", про які казала прокурорка, за його словами, він нічого не знає.

При цьому сторона захисту невдоволена, що в суд не запросили як свідка Мустафу Найєма.

“Він (суддя — ред.) не зробив допит основного свідка — Мустафи Найєма. Не задовольнив (клопотання — ред.)… Незаконно поводить себе прокурор, тому що неможна давати свідчення замість свідка”, — сказав адвокат Олександр Мірошник.

У коментарі Суспільному Одарченко також наголосив на необхідності заслухати Найєма, оскільки захист не згоден з доказами, наведеними прокуратурою.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, прокурор просить заставу 15 млн грн. При цьому більше десяти працівників університету готові взяти нардепа на поруки.

Також захист зачитав характеристику Одарченка, яку підписали 200 людей. Це працівники університету, зокрема виконувач обов'язків ректора Кудряшов.

О 13:00 у засіданні оголили перерву, а о 16:00 продовжили засідання.

Адвокати Одарченка відразу почали клопотати про закрите судове засідання, але суддя відповів відмовою.

Переглянувши записи, надані прокурором, сторона захисту заявила про провокацію в кримінальному провадженні.

"Міміка на останньому відео не відповідає. Голос, як каже сам нардеп, не його, Найєма не видно на відео. Це фальсифікація доказів", — сказав адвокат Олександр Мірошник.

Що відомо про спробу нардепа підкупити топпосадовця біткоїнами

21 листопада Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що викрили народного депутата на спробі підкупу голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури біткоїнами. За даними джерел Суспільного у правоохоронних органах, йшлося про нардепа від фракції "Слуга народу" Андрія Одарченка.

"Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США", — йшлося у повідомленні.

Зазначається, що в обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

"Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США. Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати", — повідомили у НАБУ.

Джерело

Новини України