США і Південна Корея розробили “керівні принципи” з протидії ядерним загрозам з боку КНДР

Атомний ударний підводний човен Північної Кореї, 6 вересня 2023 рік. Фото: AP

Сполучені Штати та Південна Корея узгодили завершення розробки керівних принципів щодо планування та функціонування ядерної стратегії до середини 2024 року через зростючу загроз з боку КНДР.

Про це повідомляє Yonhap, з посиланням на першого заступника радника з питань нацбезпеки Сеула Кіма Те Хьо.

"Обидві сторони погодилися завершити керівні принципи щодо планування та функціонування ядерної стратегії до середини наступного року. Іншими словами, ми погодилися завершити загальні вказівки щодо того, як стримувати загрози Північної Кореї та реагувати на них наступного року", – сказав Кім Те Хьо.

Ця заява пролунала на другій сесії ядерної консультативної групи, яку він очолив разом із координатором Ради нацбезпеки США (NSC) з питань розвідки та оборонної політики Махером Бітаром.

Зазначається, що керівні принципи охоплюватимуть низку питань, які стосуються обміну конфіденційною ядерною інформацією, створення відповідної системи безпеки, формулювання процедур консультацій щодо ядерної кризи, а також функціонування каналу зв’язку на рівні лідерів в режимі реального часу. За словами Кіма Те Хьо, принципи окреслять конкретні плани управління кризою та зменшення ядерних ризиків.

Він додав, що також Південна Корея спільно із США планують побудувати детальну схему розширеного ядерного стримування приблизно у червні наступного року. Розширене стримування означає зобов’язання Сполучених Штатів використовувати усі свої військові можливості, включно із ядерними, для захисту союзника.

У вересні 2023 року національні збори Північної Кореї ухвалили поправку до Конституції, згідно з якою країна повинна мати ядерну зброю.

Наприкінці листопада 2023 року у Міноборони Південної Кореї повідомляли, що КНДР почала відновлювати охоронні пости та розміщувати важку вогнепальну зброю вздовж кордону з Південною Кореєю після того, як фактично скасувала міжкорейську угоду про зниження військової напруги у 2018 році.

Що відомо про запуски ракет Північною Кореєю

Загальна кількість ракетних випробувань, проведених КНДР у 2022 році, оцінюється як "безпрецендентна". За даними ЗМІ, Північна Корея минулого року випустила близько 70 балістичних ракет, зокрема близько восьми міжконтинентальних.

14 березня 2023 року КНДР випустила дві балістичні ракети малої дальності в Японське море біля свого східного узбережжя. Північна Корея також заявила, що будь-яка спроба збити одну з її ракет під час випробування буде розцінена як оголошення війни. 16 березня КНДР запустила ще одну балістичну ракету — вдруге за тиждень.

12 липня 2023 року Пхеньян здійснив випробування твердопаливної міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-18.

КНДР запустила дві балістичні ракети малої дальності 30 серпня 2023 року після прибуття американського підводного човна з балістичними ракетами до Південної Кореї.

13 вересня 2023 року Північна Корея випустила невизначену балістичну ракету в бік Японського моря.

Джерело

Новини України