Україна хоче розірвати угоду про вільну торгівлю з Білоруссю

Верховна рада України. Фото: Facebook/ВРУ

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону щодо припинення угоди між Україною та Білоруссю про вільну торгівлю.

Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук.

Відомо, що документ передали на розгляд керівництву Верховної Ради.

Законопроєктом пропонується у зв’язку з докорінною зміною обставин та враховуючи вчинення Росією військової агресії проти України, її суверенітету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах, причетності Білорусі до незаконного застосування сили проти України, припинити дію:

  • угоди між урядом України й урядом республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року, ратифіковану 19 березня 1999 року
  • протоколу між Україною і Білоруссю про вилучення з режиму вільної торгівлі до Угоди про вільну торгівлю
  • протоколу між Кабінетом міністрів і урядом Білорусі про внесення змін до Угоди про вільну торгівлю.

Що відомо про участь Білорусі у війні РФ проти України

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

За даними Інституту вивчення війни, невизнаний низкою держав президент Білорусі Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у українські військові вказали, що в Білорусі готують підрозділи танкової армії. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів.

Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. Він додав, що Росія не передає тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку ЄС, зазначив очільник дипломаті Євросоюзу Жозеп Боррель.

Джерело

Новини України